Стрижка та грумінг собак середніх та малих порід

stat04

Багато хто вважає, що "грумінг" це тільки стрижка собак. Насправді грумінг складається з величезного комплексу процедур. Оскільки слово «groom» перекладається як доглядати і пестити.

Виділяють гігієнічний грумінг (стрижка коготочків, чистка вушок, вибривання вовни між подушечок лапок, вистригання області геніталій), експрес-линяння (чісування вовни собаки), миття собаки (із застосуванням косметичних засобів), салонний грумінг ), Тримінг (вищипування вовни), виставковий грумінг (підготовка тварини до різних виставок).

Вік та порода собаки

Догляд за вовною необхідно здійснювати у будь-якому віці собаки, не дивлячись на породу. (Включаючи метисів). Привчати собаку до грумінгу бажано з дитинства, щоб надалі процедура не викликала стрес.

Тривалість та частота грумінгу

Тривалість і частота стрижок тварини залежить від обраного виду грумінгу, стану самої вовни, породи собаки і, звичайно ж, переваг власника. Наприкінці кожної процедури майстер дає перелік рекомендацій щодо догляду за шкірою та вовною собаки, і звичайно ж необхідної частоти процедур.